Proces technologiczny

Strona główna > Proces technologiczny

Nakładanie powłok na metale, teflonowych, powlekanie fluidyzacyjne, polimeryzacja

Do każdego zlecenia pochodzimy indywidualnie, wykorzystując nowoczesny park maszynowy pozwalający nam bardzo dokładnie nakładanie powłok, w tym teflonu, na metale. Pokrycia teflonowe lub inne materiały ochronne aplikujemy, realizując zaawansowany proces technologiczny rozpoczynający się przyjęciem detali w naszej firmie. Są one sprawdzane pod kątem wizualnym, a następnie przygotowywane pod powlekanie fluidyzacyjne teflonem. Kluczowe na tym etapie jest odtłuszczanie powierzchni, które pozwala na uzyskanie maksymalnej przyczepności pokrycia do podłoża. Jest ono wykonywane zarówno termicznie, jak i chemicznie – odpowiednią metodę dopasowujemy do charakterystyki materiału. Kolejną częścią opisywanego procesu technologicznego jest obróbka strumieniowo-ścierna. Piaskowanie elektrokorundem lub użycie specjalistycznych kulek szklanych zapewnia pożądaną chropowatość podłoża przeznaczonego pod nakładanie powłok teflonowych. Aplikacja materiałów ochronnych może dotyczyć zarówno niewielkich detali, jak i np. dużych elementów maszyn – prace przy obu typach wyrobów umożliwiają specjalistyczne komory, w których przygotowuje się je do pokrycia np. warstwą fluoropolimerową.

Powlekanie teflonem

Sam proces wspomnianego powlekania teflonem może być zrealizowany z użyciem kilku sposobów – metodą natryskową, elektrostatyczną, a także łączącą zalety obu. Przeprowadzamy również nakładanie fluidyzacyjne na metale oraz inne materiały. Aby powłoka fluoropolimerowa została utwardzona, stosujemy polimeryzację, by następnie każdy z detali poddać drobiazgowej kontroli jakości. Zapraszamy do współpracy!

1. Przyjęcie detali

Na tym etapie ma miejsce wstępna wizualna kontrola detali.

2. Odtłuszczanie

Odtłuszczanie jest bardzo istotnym etapem produkcji.
Stosujemy odtłuszczanie:
• termiczne;
• chemiczne;

3. Obróbka strumieniowo - ścierna

Obróbka strumieniowo - ścierna pozwala uzyskać odpowiednią chropowatość powierzchni.

Posiadamy:
• komorę przeznaczoną dla detali wielkogabarytowych;
• komorę dla detali wymagających punktowego przygotowania ;

Stosujemy ścierniwo:
• elektrokorund;
• kulki szklane;

4. Nakładanie powłok

Nakładanie powłok wymaga bardzo dużego doświadczenia i precyzji.

Metody powlekania:
• natrysk;
• elektrostatyka ;
• natrysk i elektrostatyka;
• fluidyzacja;

5. Polimeryzacja

Polimeryzacja jest procesem utwardzania powłoki. Proces ten odbywa się w zależności od rodzaju powłoki w temperaturze 95 o C - 465 o C. Nasze piece do polimeryzacji wyposażone są w wysokiej jakości kontrolery temperatur. 

6. Kontrola jakości

7. Pakowanie

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę.